DIREKTORI STAF MAJLIS BANDARAYA ALOR SETAR

NAMA

JAWATAN

TELEFON

EXT

EMEL

YBhg. Dato' Haji Mohd Yusri Bin Haji Md Daud, DSDK., AMK., BCK.

Datuk Bandar




PA Datuk Bandar




Puan Amirah Khairiah Binti Abdul Latip, AMK., BCK.

Setiausaha


amirah@mbas.gov.my

Puan Zuraida Binti Ishak

PA Setiausaha

04-7335901

801

zuraida@mbas.gov.my

En. Nasrankamil Bin Noh, AMK., BCK.

Timbalan Setiausaha/Pengarah Jabatan Khidmat Pengurusan

04-7301609

851

nasrankamil@mbas.gov.my

En. Jusrianuar Bin Jamarudin, BCK.

Pengarah Jabatan Pembangunan Kemasyarakatan

04-7349667

828

jusrianuar@mbas.gov.my

En. Bohari Bin Md Yusof, BCK.

Pengarah Jabatan Perancangan Korporat & Strategik

04-7310193

803

bohari@mbas.gov.my

En. Mohamad Najib Bin Mohd Salleh, CA(M), BCK.

Pengarah Jabatan Kewangan

04-7300244

855

najib@mbas.gov.my

En. Ahmad Letfi Bin Saad, BCK.

Pengarah Jabatan Penilaian & Pengurusan Harta

04-7349623

830

letfi@mbas.gov.my

En. TPr. Abdul Ghani Bin Osman, BCK.

Pengarah Jabatan Perancangan Pembangunan/Ketua Bhg. Kawalan Perancangan

04-7304498

04-7000126

898

126

abdghani@mbas.gov.my

Tn. Haji Md Nayan Bin Bahari, AMK., BCK.

Pengarah Jabatan Kejuruteraan/Ketua Bhg. Mekanikal & Elektrikal

04-7330122

122

nayan@mbas.gov.my

En. Khairuddin Bin Idris

Pengarah Jabatan Kesihatan Persekitaran

04-7351837

807

khairuddin@mbas.gov.my

En. Azhan Bin Ramli, BCK.

Pengarah Jabatan Kawalan bangunan/Ketua Bhg. Bangunan Baru & Penguatkuasaan

04-7345740

840

azhan@mbas.gov.my

En. Rasyidi Bin Othman, BCK.

Ketua Bhg. Komuniti, LA21 & Cawangan Pokok Sena

04-7204776

877

rasyidi@mbas.gov.my

En. Sabri Bin Dzakaria

Ketua Bhg. Sumber Manusia

04-7300621

857

sabri@mbas.gov.my

En. Ahmad Suhairi Bin A. Bakar

Ketua Bhg. Teknologi Maklumat

04-7351751

810

suhairi@mbas.gov.my

-

Ketua Bhg. Perancangan Strategik

04-7204520

-

En. Mohamad Syafiq Bin Mohamad Najib

Ketua Bhg. Kualiti & Komunikasi Korporat

04-7204520

881

syafiq@mbas.gov.my

Puan Azalina Binti Abdu Rahaman

Ketua Bhg. Hasil

04-7351835

808

azalian@mbas.gov.my

YM Tunku Rizal Shah Bin Tunku Muszaffar Shah, BKM.

Ketua Bhg. Akaun, Bayaran Dan Belanjawan

04-7351860

805

rizal@mbas.gov.my

En. Sr. Zamzama Bin Mohd

Ketua Bhg. Pengurusan Harta/Pengurus UTC Kedah

04-7338396

04-7330888(UTC)

896

zamzama@mbas.gov.my

Puan Hasmahanum Binti Hamzah

Ketua Bhg. Rancangan Pembangunan

04-7000122

123

hasmahanum@mbas.gov.my

Puan Siti Suhaila Binti Ismail

Ketua Bhg. Landskap & Rekreasi

04-7316524

884

suhaila@mbas.gov.my

En. Ahmad Sujairi Bin Md Hassan

Ketua Bhg. Pembangunan & Kerja Awam

04-7306834

871

sujairi@mbas.gov.my

Tn. Haji Zaharin Bin Abd Rahman, BCK.

Ketua Bhg. Jalan, Lalulintas Dan Perparitan

04-7332450

894

zaharin@mbas.gov.my

En. Mohd Khairuddin Bin Idris

Ketua Bhg. Perkhidmatan Bandar

04-7351837

807

khairuddin@mbas.gov.my

Puan Jazilah Binti Jalaludin

Ketua Bhg. Pengurusan Pasar & Penjaja

04-7300813

848

jazilah@mbas.gov.my

Puan Narisa Binti Mohd Hashim

Ketua Bhg. Pelesenan

04-7001503

503

narisa@mbas.gov.my

Puan Nor Shakila Binti Che Ali

Ketua Bhg. Kawalan Penyakit & Promosi Kesihatan

04-7000112

shakila@mbas.gov.my

Puan Farahani Binti Ahmad

Ketua Bhg. Inspektorat Kesihatan Persekitaran

04-7331346

farahani@mbas.gov.my

En. Ahmad Faisal Bin Hussin

Ketua Bhg. Pentadbiran

04-7308102

102

faisal@mbas.gov.my

Puan Siti Nurfazlina Binti Abd Tafarudin

Ketua Bhg. Pelancongan, Sukan & Kebudayaan

04-7001351

351

nurfazlina@mbas.gov.my

Tn. Haji Izahar Bin Shaari

Ketua Bhg. Arkitek & Kawalan Bangunan

04-7349299

822

izahar@mbas.gov.my

Puan YBrs. Dr. Elina Binti Mohd

Ketua Bhg. Undang-undang

04-7349245

812

elina@mbas.gov.my

Puan Noor Shuhada Binti Elias, AIIA.

Ketua Bhg. Audit Dalam

04-7349341

341

shuhada@mbas.gov.my

En. Ahmad Syaher Bin Abu Bakar

Ketua Bhg. Penguatkuasaan

04-7315769

847

syaher@mbas.gov.my

En. Mohd Faris Bin Omar, BCK.

Ketua Bhg. Bekalan & Kontrak

04-7349493

816

faris@mbas.gov.my

Puan Nurwani Binti Mat Nashir

Ketua Bhg. Pusat Setempat OSC

04-7349678

827

OSC@mbas.gov.my

AB. Halim Bin Shahidan

Ketua Unit Zon A, Bhg. Penilaian

04-7340232

838

abhalim@mbas.gov.my

Puan Adlisha Bt Adnan

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kawalan Bangunan

04-7333890

841

adlisha@mbas.gov.my

En. Ahmad Amir Husni Bin Othman Azumi

Ketua Unit, Bahagian Undang-Undang

04-7001502

502

amir_husni@mbas.gov.my

En. Ahmad Fauzi Bin Ismail

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Pembangunan Kemasyarakatan

04-7349667

828

masyarakat@mbas.gov.my

En. Azimi Bin Kassim

Ketua Unit Mekanikal, Bahagian M&E

04-7317954

154

azimi@mbas.gov.my

En. Aznan Bin Othman

Ketua Unit Kawalan Bangunan Dan Penguatkuasaan

04-7302368

368

bangunan@mbas.gov.my

En. Barzan Shah Bin Hj Baharudin

Ketua Unit Jalan Dan Lalulintas

04-7339057

barzan@mbas.gov.my

Puan Durratul Husniah Bt Hassan

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Khidmat Pengurusan

04-7301609

851

durratul@mbas.gov.my

Puan Fazlin Bt Hashim

Ketua Unit Bangunan Baru

04-7349532

825

fazlin@mbas.gov.my

En. Kamal Akhbar Bin Abd Rahman

Ketua Unit Gis, Bahagian Rancangan Pembangunan

04-7340142

kamal@mbas.gov.my

En. Khaled Shah Bin Ghulam Shah

Ketua Unit, Bahagian Pengurusan Pasar Dan Penjaja

04-7308751

875

khaledshah@mbas.gov.my

Puan Khaslinda Bt Isman

Ketua Unit Tindakan Khas, Bahagian Hasil

04-7001513

313

linda@mbas.gov.my

Puan Maheran Bt Yasin

Ketua Unit Terimaan Hasil, Bahagian Hasil

04-7001506

306

maheran@mbas.gov.my

Puan Maimunah Bt Ahmad

Ketua Unit Akaun, Bahagian Abb

04-7319418

854

maimunah@mbas.gov.my

En. Mat Lazim Bin Mat Isa

Ketua Unit, Bahagian Penguatkuasaan

04-7304317

865

lazim@mbas.gov.my

En. Mat Radhi Bin Jusoh

Ketua Unit Rondaan Dan Penyelenggaraan (Urdp)

04-7339057

834

kejuruteraan@mbas.gov.my

En. Md Nazri Bin Md Zain

Ketua Unit Perparitan 

04-7339057

834

kejuruteraan@mbas.gov.my

En. Mohd Izham Bin Abdul Hamid

Ketua Unit, Bahagian Kawalan Perancangan

04-7340143

842

izham@mbas.gov.my

En. Mohd Naser Bin Hassan

Ketua Unit Pembangunan Landskap

04-7335845

836

naser@mbas.gov.my

En. Mohd Zuhairy Bin Zainon

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Perancangan Pembangunan

04-7349586

832

perancangan@mbas.gov.my

En. Muhammad Fitri Bin Ramli

Ketua Unit Pengurusan Aset Dan Cawangan Suruhanjaya Bangunan

(COB)

04-7338396

896

fitri@mbas.gov.my

Puan Noor Amilia Bt Zainol

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kewangan

04-7349185

813

kewangan@mbas.gov.my

Puan Noor Shaharizah Bt Abdullah

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kesihatan Persekitaran

04-7323952

892

shaharizah@mbas.gov.my

En. Noorazmi Bin Ahmad

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kejuruteraan

04-7337632

noorazmi@mbas.gov.my

Puan Nor Faezah Bt Mustaffa

Ketua Unit, Bahagian Pelesenan

04-7330867

887

lesen@mbas.gov.my

Puan Nor Husnina Binti Ahmad Ross

Ketua Unit Bayaran Dan Belanjawan, Bahagian Abb

04-7351841

806

husnina@mbas.gov.my

En. Norzawani Bin Jusoh

Ketua Unit, Bahagian Teknologi Maklumat

04-7301254

850

zawani@mbas.gov.my

Puan Ramziah Bt Abd Rahman

Ketua Unit Osc Kejuruteraan, Jabatan Kejuruteraan

04-7339057

834

kejuruteraan@mbas.gov.my

En. Razihar Bin Ramli

Ketua Unit Zon B, Bhg. Penilaian

04-7340232

838

razihar@mbas.gov.my

En. Rozani Bin Othman

Ketua Unit, Bahagian Pentadbiran

04-7304715

715

pentadbiran@mbas.gov.my

Puan Rozina Hanim Bt Che Ramli

Ketua Unit Pembangunan Kerja Awam

04-7339057

834

hanim@mbas.gov.my

Puan Rusliza Bt Abdul Malik

Ketua Unit Elektrikal, Bahagian M&E

04-7339057

834

rusliza@mbas.gov.my

Cik Sabariah Bt Ahmad Nasri

Ketua Unit, Bahagian Kualiti Dan Komunikasi Korporat

04-7203828

882

sabariah@mbas.gov.my

Puan Shairul Fazilah Bt Saad

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Penilaian Dan Pengurusan Harta

04-7349630

829

shairul@mbas.gov.my

Puan Siti Hajar Binti Hussain 

Ketua Unit Pengurusan Harta Komersial, Bahagian Pengurusan Harta

04-7201125

327

sewaan@mbas.gov.my

Puan Siti Ishah Bt Mohammed Ishak

Ketua Unit, Bahagian Sumber Manusia

04-7001504

504

siti@mbas.gov.my

Puan Wan Saidatul Azam Bt W.Hussin

Ketua Unit, Bahagian Bekalan Dan Kontrak

04-7000128

228

saidatul@mbas.gov.my

En. Yaakob Bin Md.Idris

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Perancangan Korporat Dan Strategik

04-7349578

823

yaakub@mbas.gov.my

En. Zolkifle Bin Ibrahim

Ketua Unit Penyelenggaraan, Bahagian Landskap Dan Rekreasi 

04-7335845

836

zolkifle@mbas.gov.my

Puan Norita Binti Hassaim

Ketua Unit Tempat Letak Kereta, Bahagian Pengurusan Harta

04-7317953

norita@mbas.gov.my

MalayEnglishArabicChinese (Simplified)
Skip to content