DIREKTORI STAF MAJLIS BANDARAYA ALOR SETAR

Nama

Jawatan

Tel

Emel

Y. Bhg. Dato' Zaid Bin Ahmad, DSDK., AMK., BCK

Datuk Bandar

04-7309329

zaid@mbas.gov.my

Puan Amirah Khairiah Binti Abdul Latip, AMK., BCK

Setiausaha

04-7335901

amirah@mbas.gov.my

En. Nasrankamil Bin Noh, AMK., BCK

Timbalan Setiausaha (Pengurusan)/Pengarah Jabatan Khidmat Pengurusan

04-7300623

nasrankamil@mbas.gov.my

En. Mohammad Hasbullah Bin Abd Hadi, AMK., BCK., BKM

Timbalan Setiausaha (Pembangunan)/Pengarah jabatan Pembangunan Kemasyarakatan

04-7001326

hasbullah@mbas.gov.my

En. Bohari Bin Md Yusof, BCK

Pengarah Jabatan Perancangan Korporat & Strategik

04-7310193

bohari@mbas.gov.my

En. Mohamad Najib Bin Mohd Salleh, BCK

Pengarah Jabatan Kewangan

04-7300244

najib@mbas.gov.my

En. Ahmad Letfi Bin Saad, BCK

Pengarah Jabatan Penilaian & Pengurusan Harta/Ketua Bhg. Penilaian

04-7349623

letfi@mbas.gov.my

En. TPr. Abdul Ghani Bin Osman, BCK

Pengarah Jabatan Perancangan Pembangunan/Ketua Bhg. Kawalan Perancangan

04-7349678/04-7304498

abdghani@mbas.gov.my

Tn. Haji Md Nayan Bin Bahari, AMK., BCK

Pengarah Jabatan Kejuruteraan/Ketua Bhg. Mekanikal & Elektrikal

04-7349848

nayan@mbas.gov.my

Tn. Haji Abd Halim Bin Md Akhir, BCK

Pengarah Jabatan Kesihatan Persekitaran

04-7313326

halim@mbas.gov.my

En. Azhan Bin Ramli, BCK

Pengarah Jabatan Kawalan bangunan/Ketua Bhg. Bangunan Baru & Penguatkuasaan

04-7345740

azhan@mbas.gov.my

En. Rasyidi Bin Othman, BCK

Ketua Bhg. Sumber Manusia

04-7300921

rasyidi@mbas.gov.my

En. Sabri Bin Dzakaria

Ketua Bhg. Pentadbiran

04-7308102

sabri@mbas.gov.my

En. Ahmad Suhairi Bin A. Bakar

Ketua Bhg. Teknologi Maklumat

04-7301254

suhairi@mbas.gov.my

-

Ketua Bhg. Perancangan Strategik

04-7204520

-

En. Mohamad Syafiq Bin Mohamad Najib

Ketua Bhg. Kualiti & Komunikasi Korporat

04-7204520

syafiq@mbas.gov.my

Puan Azalina Binti Abdu Rahaman

Ketua Bhg. Hasil

04-7351835

azalian@mbas.gov.my

YM Tunku Rizal Shah Bin Tunku Muszaffar Shah, BKM

Ketua Bhg. Akaun, Bayaran Dan Belanjawan

04-7351860

rizal@mbas.gov.my

En. Sr. Zamzama Bin Mohd

Ketua Bhg. Pengurusan Harta/Pengurus UTC Kedah

04-7349594/04-7360888

zamzama@mbas.gov.my

Puan Hasmahanum Binti Hamzah

Ketua Bhg. Rancangan Pembangunan

04-7307546

hasmahanum@mbas.gov.my

Puan Siti Suhaila Binti Ismail

Ketua Bhg. Landskap & Rekreasi

04-7001326

suhaila@mbas.gov.my

En. Ahmad Sujairi Bin Md Hassan

Ketua Bhg. Pembangunan & Kerja Awam

04-7339057

sujairi@mbas.gov.my

Tn. Haji Zaharin Bin Abd Rahman, BCK

Ketua Bhg. Jalan, Lalulintas Dan Perparitan

04-7332450

zaharin@mbas.gov.my

En. Mohd Khairuddin Bin Idris

Ketua Bhg. Perkhidmatan Bandar

04-7351837

khairuddin@mbas.gov.my

Puan Jazilah Binti Jalaludin

Ketua Bhg. Pengurusan Pasar & Penjaja

04-7300813

jazilah@mbas.gov.my

Puan Narisa Binti Mohd Hashim

Ketua Bhg. Pelesenan

04-7331346

narisa@mbas.gov.my

Puan Nor Shakila Binti Che Ali

Ketua Bhg. Kawalan Penyakit & Promosi Kesihatan

04-7331121

shakila@mbas.gov.my

Puan Farahani Binti Ahmad

Ketua Bhg. Inspektorat Kesihatan Persekitaran



En. Ahmad Faisal Bin Hussin

Ketua Bhg. Komuniti, Khidmat masyarakat & LA21

04-7349667

faisal@mbas.gov.my

Puan Siti Nurfazlina Binti Abd Tafarudin

Ketua Bhg. Pelancongan, Sukan & Kebudayaan

04-7351751

nurfazlina@mbas.gov.my

Puan Hajjah Azizah Binti Hamid

Ketua Bhg. Cawangan Pokok Sena

04-7821531

azizah@mbas.gov.my

Tn. Haji Izahar Bin Shaari

Ketua Bhg. Arkitek & Kawalan Bangunan

04-7349299

izahar@mbas.gov.my

Puan YBrs. Dr. Elina Binti Mohd

Ketua Bhg. Undang-undang

04-7349245

elina@mbas.gov.my

Puan Noor Shuhada Binti Elias

Ketua Bhg. Audit Dalam

04-7349341

shuhada@mbas.gov.my

En. Ahmad Syaher Bin Abu Bakar

Ketua Bhg. Penguatkuasaan

04-7315769

syaher@mbas.gov.my

En. Mohd Faris Bin Omar, BCK

Ketua Bhg. Bekalan & Kontrak

04-7349493

faris@mbas.gov.my

Puan Nurwani Binti Mat nashir

Ketua Bhg. Pusat Setempat OSC

04-7349426


En. Ab.Halim Bin Shahidan

Ketua Unit Zon A, Bahagian Penilaian


abhalim@mbas.gov.my

Puan Adlisha Bt Adnan

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kawalan Bangunan



En. Ahmad Amir Husni Bin Othman Azumi

Ketua Unit, Bahagian Undang-Undang



En. Ahmad Fauzi Bin Ismail

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Pembangunan Kemasyarakatan



En. Azimi Bin Kassim

Ketua Unit Mekanikal, Bahagian M&E



En. Aznan Bin Othman

Ketua Unit Kawalan Bangunan Dan Penguatkuasaan

En. Barzan Shah Bin Hj Baharudin

Ketua Unit Jalan Dan Lalulintas

04-7339057

barzan@mbas.gov.my

Puan Durratul Husniah Bt Hassan

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Khidmat Pengurusan

04-7304908

durratul@mbas.gov.my

Puan Fazlin Bt Hashim

Ketua Unit Bangunan Baru

04-7349532

fazlin@mbas.gov.my

En. Kamal Akhbar Bin Abd Rahman

Ketua Unit Gis, Bahagian Rancangan Pembangunan

04-7340142

kamal@mbas.gov.my

En. Khaled Shah Bin Ghulam Shah

Ketua Unit, Bahagian Pengurusan Pasar Dan Penjaja

Puan Khaslinda Bt Isman

Ketua Unit Tindakan Khas, Bahagian Hasil

inda@mbas.gov.my

Puan Maheran Bt Yasin

Ketua Unit Terimaan Hasil, Bahagian Hasil

Puan Maimunah Bt Ahmad

Ketua Unit Akaun, Bahagian Abb

04-7316070

maimunah@mbas.gov.my

En. Mat Lazim Bin Mat Isa

Ketua Unit, Bahagian Penguatkuasaan

En. Mat Radhi Bin Jusoh

Ketua Unit Rondaan Dan Penyelenggaraan (Urdp)

En. Md Nazri Bin Md Zain

Ketua Unit Perparitan 

04-7339057

En. Mohd Izham Bin Abdul Hamid

Ketua Unit, Bahagian Kawalan Perancangan


izham@mbas.gov.my

En. Mohd Naser Bin Hassan

Ketua Unit Pembangunan Landskap

En. Mohd Zuhairy Bin Zainon

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Perancangan Pembangunan

En. Muhammad Fitri Bin Ramli

Ketua Unit Pengurusan Aset Dan Cawangan Suruhanjaya Bangunan ( Cob )

Puan Noor Amilia Bt Zainol

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kewangan

04-7349185

Puan Noor Shaharizah Bt Abdullah

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kesihatan Persekitaran

04-7308751

En. Noorazmi Bin Ahmad

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Kejuruteraan

04-7339057

Puan Nor Faizah Bt Mustaffa

Ketua Unit, Bahagian Pelesenan

Puan Nor Husnina Binti Ahmad Ross

Ketua Unit Bayaran Dan Belanjawan, Bahagian Abb

04-7351841

Puan Norzarina Bt Nan

Ketua Unit Bangunan Sementara


norzarina@mbas.gov.my

En. Norzawani Bin Jusoh

Ketua Unit, Bahagian Teknologi Maklumat

04-7317621

zawani@mbas.gov.my

Puan Ramziah Bt Abd Rahman

Ketua Unit Osc Kejuruteraan, Jabatan Kejuruteraan

04-7339057

En. Razihar Bin Ramli

Ketua Unit Zon B, Bahagian Penilaian

razihar@mbas.gov.my

En. Rozani Bin Othman

Ketua Unit, Bahagian Pentadbiran


Puan Rozina Hanim Bt Che Ramli

Ketua Unit Pembangunan Kerja Awam

04-7339057

hanim@mbas.gov.my

Puan Rusliza Bt Abdul Malik

Ketua Unit Elektrikal, Bahagian M&E

Cik Sabariah Bt Ahmad Nasri

Ketua Unit, Bahagian Kualiti Dan Komunikasi Korporat

04-7204520

sabariah@mbas.gov.my

Puan Shairul Fazilah Bt Saad

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Penilaian Dan Pengurusan Harta

04-7349630

Puan Siti Hajar Binti Hussain 

Ketua Unit Sewaan, Bahagian Pengurusan Harta

04-7201128

Puan Siti Ishah Bt Mohammed Ishak

Ketua Unit, Bahagian Sumber Manusia

siti@mbas.gov.my

Puan Wan Saidatul Azam Bt W.Hussin

Ketua Unit, Bahagian Bekalan Dan Kontrak

En. Yaakob Bin Md.Idris

Ketua Unit Pentadbiran, Jabatan Perancangan Korporat Dan Strategik

04-7204520

yaakub@mbas.gov.my

En. Zolkifle Bin Ibrahim

Ketua Unit Penyelenggaraan, Bahagian Landskap Dan Rekreasi 

Puan Norita Binti Hassaim

Ketua Unit Tempat Letak Kereta, Bahagian Pengurusan Harta

04-7349586

norita@mbas.gov.my

MalayEnglishArabicChinese (Simplified)